Co do rohu v obyvaku?

Co do rohu v obyvaku?

Začínáme s plánováním - Co dát do rohu obýváku?

Možná to znáte. Obývák je domovem všech nás - žije tu rodina, hrají se tu děti, máme zde hosty. A právě rohové prostory obýváků jsou často nedoceněné. Ale co tam vlastně dát? Časopisový stůl? Květinu? Nebo něco jiného?

Už déle mi leží v hlavě představa, jak jinak a lépe využít prostor v rohu našeho obývacího pokoje. Vždy mě toto místo fascinovalo. Tady naše děti, Matyáš a Eliška, staví své největší věže z kostek. Tady naše border kolie Luna často prospává odpoledne. I já, Veronika, máme své úkoly. Třeba přečíst knížku, udělat si kafe nebo si prostě občas sednout a sledovat život kolem.

Alternativa 1: Knihovna

Knihovna v rohu obývacího pokoje může být skvělou volbou. Nejen že je to originální a vypadá to skvěle, ale je to také vynikající způsob, jak uložit všechny ty knihy, které máme po domě roztroušeny. Mám například knihu o programování, kterou jsem dostal od svého kamaráda, nebo oblíbený román Veroniky. A nezapomeňme na dětské knížky pro Matyáše a Elišku!

Knihovna v rohu také dává možnost vytvořit malý koutek pro čtení. Představte si pohodlnou lenošku, lampičku a noční stolek - dokonalé místo pro „já-čas“.

Alternativa 2: Rostliny

Rostliny jsou další skvělou možností, jak vyplnit roh obývacího pokoje. Já sám jsem velký fanoušek rostlin. Vždy mě fascinovalo, jak rostliny oživují každý interiér a jak uklidňující je jejich přítomnost. Veronika je rovněž zastáncem rostlin a často si povídáme o tom, jak bychom do našeho domova mohli přivést více přírody.

A nejen to, rostliny jsou také skvělým způsobem, jak vytvořit zelený koutek pro relaxaci a meditaci. Představte si, jak každý den několik minut v klidu pozorujete rostoucí rostliny a užíváte si chvíle klidu a míru.

Alternativa 3: Bar

Pro některé z nás může být skvělou volbou malý domácí bar. Představte si, jak večer po práci přijdete domů a uvolníte se s oblíbeným nápojem. Nebo jak o víkendech připravujete oblíbené koktejly pro přátele. Plus, je to určitě způsob, jak zapůsobit na návštěvu!

S domácím barem je zároveň spojená určitá zábava. Můžete experimentovat s různými nápoji, příchutěmi a koktejly, přičemž objevujete nové kombinace a vychutnáte si skvělý chuťový zážitek.

Alternativa 4: Pracovní prostor

Jednou z netradičních možností, jak využít roh obýváku, je vytvořit zde malý pracovní prostor. Určitě, pracovna má své plusy, ale co takhle mít kancelář hned vedle obýváku?

Stačí stůl, židle a několik poliček pro počítač a potřebné dokumenty. Tohle je zvlášť dobrý nápad pro nás, kteří často pracují z domova, ale nemají zvláštní místnost pro práci.

Alternativa 5: Místo pro zvířecí přátele

A konečně, co takhle vytvořit v rohu obýváku speciální místo pro naše čtyřnohé přátele? Luna by jistě ocenila vlastní koutek. Místo, kam by se mohla stáhnout a být sama sebou - tedy alespoň občas!

Vytvoření "zvířecího rohu" také pomáhá udržet trochu pořádku. Luna by měla své místo, kde by bylo vše, co potřebuje - deka, hračky, miska. Také by to ulehčilo úklidu, protože bychom věděli, kam patří všechny její věci.

Shrnutí

Ať už si vyberete jakoukoli z těchto možností, důležité je, aby vaše rohové prostory odpovídaly vašemu životnímu stylu a potřebám. Žádná možnost není špatná, pokud se vám líbí a vyhovuje vám.

Na závěr bych chtěl připomenout, že nejdůležitější je vytvářet domov, kde se cítíte dobře. Ať už máte rohový prostor v obýváku plný knih, rostlin, nebo je to místo pro vaše zvířecí přátele, udělejte z toho něco, co vás bude těšit a co bude odrážet váš osobní styl a vkus.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Co do rohu v obyvaku?
srpna 17, 2023 at 12:23
Co do rohu v obyvaku?

V tomto příspěvku sdílím své zkušenosti s využitím rohů v obývacím pokoji. Občas se zdá, že rohy jsou jen zbytečným prostorem, ale ukážu vám, jak je můžete využít efektivně a stylově. Prozkoumáme spolu několik inspirativních nápadů a tipů, které vám pomohou proměnit tento často opomíjený prostor v cosi úžasného. Tak pojďme spolu objevit nové možnosti, jak vylepšit náš obývací pokoj!

V čem dělat grafiku?
srpna 17, 2023 at 12:26
V čem dělat grafiku?

Ahoj, jsem nadšená blogerka a v tomto příspěvku se podělím o své tipy na tvorbu grafiky. Vyzkoušela jsem spoustu různých programů a v průběhu času jsem našla několik, kterým dávám přednost. Zaměřila jsem se na to, jak začít s grafikou, jaké jsou nejlepší programy a jak se s nimi manipuluje. Doufám, že se vám moje rady budou líbit a pomohou vám vytvořit skvělé grafické práce. Užijte si čtení!

Jak zkrášlit ložnici?
srpna 17, 2023 at 12:14
Jak zkrášlit ložnici?

Hledáte tipy na to, jak zkrášlit svou ložnici? Právě teď pro vás mám skvělé rady! Díky mým tipům, bude vaše ložnice jako z magazínu o bydlení. Podělím se s vámi o nápady na útulnou ložnici plnou stylu a pohodlí. Čtěte dál, ať zažijete magii dokonalé ložnice!

Jak najít nemovitost podle jména?
srpna 17, 2023 at 16:20
Jak najít nemovitost podle jména?

Ahoj, dneska se podíváme na to, jak najít nemovitost podle jména. Zjistíme, jaké jsou možnosti a co vše můžeme zjistit, pokud máme k dispozici jen jméno vlastníka. Připravila jsem pro vás návod, kterým vás krok za krokem povedu. Nebojte se, není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Tohle je moje dnešní téma a doufám, že vám to pomůže.

Kde studovat interiérový design?
září 1, 2023 at 12:30
Kde studovat interiérový design?

Pokud máte vášeň pro interiérový design a přemýšleli jste, kde byste mohli studovat tento obor, pak tento článek je přesně pro vás! Já, jako nadšený bloger, se ponořím do světa uměleckých škol a univerzit, které nabízejí studijní programy zaměřené na interiérový design. Ukážu vám, které instituce jsou ty nejlepší, a také na co se připravit při výběru tohoto studia. Přidejte se ke mně a objevte své možnosti v oblasti interiérového designu.