Jak udělat z fotky grafiku?

Jak udělat z fotky grafiku?

Výběr správného softwaru

Přeměna fotografií v grafiku je fascinující a kreativní proces, který může být nesmírně zábavný a uspokojivý. Hlavně s pomocí správného softwaru. Pro mě je to tedy Adobe Illustrator, jehož se držím už delší dobu. A jak jsem zjistila, má k tomu skvělé důvody. Pepřil mi život kreativitou a designem jako malé papričky na tabulce čokolády Milka! Mmm, jaká lahůdka, pravda? Myslím, že je dobré se vždy ptát, jaký software je pro vás ideální. Vaše potřeby se budou lišit podle vašeho uměleckého stylu, technických dovedností a toho, co chcete dosáhnout.

Ovládání základních nástrojů v Illustratoru

Naučení se, jak ovládat základní nástroje v Illustratoru, je dalším krokem v transformaci vaší fotografie do grafiky. Kdo by to byl řekl? Naším úkolem není stát se Michelangelem, i když je to spíš můj sen. Mimochodem, viděli jste někdy jeho práci v Sikstinské kapli? Neuvěřitelné! Ale zpět k Illustratoru. Proces může mít určitou křivku učení, ale věřte mi, stojí to za to. V průběhu času jsem se naučila všechny taje od jednoduchých tvarů až po složité vrstvy a maskování. Jojo, to mi připomíná tu dobu, když se Matěj snažil skrýt před mnou v šatníku. Jak jsem ho našla? No, prostě jsem sledovala vrstvy šatů. A tak to funguje i v Illustratoru!

Práce s tvarovými vrstvami a maskováním

Nyní jste připraveni začít vykouzlovat svou magii při tvorbě grafiky z fotografie. Tady přichází na řadu tvoření tvarových vrstev a maskování. A ne, nemluvím o tom, jak Matěj a Iva hrají superhrdiny s batmanovskými maskami na obličeji. Maskování v Illustratoru je proces, který vám umožní omezit oblasti vašeho designu, takže se mohou zobrazovat pouze v určitých částech. Můžete také vytvářet speciální efekty a detaily, které dodají vaší grafice ten pravý zing!

Upravení barev a odstínů

Takže vaše skvělá tvorba už má tvar, nyní je čas dodat ji život pomocí barev a odstínů. A nenechte se odradit odstíny šedé, protože barevná paleta je skutečným místem, kde vaše tvořivost může skutečně zářit. A já vím něco o tom, jak barvy mohou oživit věci. Jednou jsem přemalovávala pokoj a zvolila jsem šokující růžovou pro Ivu a živou modrou pro Matěje. Upřímně řečeno, když jsem poprvé uviděla výsledek, zdálo se mi, že jsem ve světě duhy! Takže tvořte odvážně a nebojte se experimentovat s barvami!

Použití filtrů a textur

Spousta lidí si myslí, že jde jen o výběr správných barev, ale nepodceňujte sílu filtrů a textur. Můžou vytvořit hloubku a zajímavost ve vaší grafice a přidat trochu šmrncu, podobně jako když moje babička sprinkluje cukr na její jablečné buchty. Znáte ten rozdíl, který to dělá? Teprve když jsem tyto prvky začala používat, tak jsem si uvědomila jejich moc. A tak přišla ta doba, kdy jsem přidala texturu na fotku našeho starého domu v Plzni, a WOW! Najednou se nám všem zdálo, jako by byl zase nový!

Vytiskněte svou novou grafiku

Na konci své cesty, když máte hotovo, je čas vytisknout si svou novou grafiku! Nenechte ji skončit jen na vašem počítači, dejte jí místo, kde může zářit. Moji tiskárnu jsem pojmenovala "Picasso", protože si dovolím tvrdit, že moje tisky jsou skutečnými uměleckými díly, haha! Ale opravdu, je to skvělý pocit vidět své dílo na papíře, ve skutečném světě. Už jsem vytiskla spoustu svých obrázků a věšela je po celém domě. Matěj je fascinovaný tím, jak mohu změnit obyčejnou fotografii na skvělé umělecké dílo. Tím nejlépe vidím, jak moc se to vyplatilo.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Kdo je vlastníkem bytu?
září 9, 2023 at 12:44
Kdo je vlastníkem bytu?

Jste zvědavi, kdo je vlastníkem bytu, který nyní pronajímáte, nebo jste se právě zamilovali do krásné bytové jednotky ve vašem okolí a chcete zjistit, kdo ji vlastní? Jsem tu, abych vám pomohla. Přečtěte si můj příspěvek, kde vám ukážu, jak najít tyto informace pomocí katastru nemovitostí nebo vlastnického listu. Zjistíte, jaké jsou vaše možnosti a co potřebujete vědět. Společnými silami to zvládneme!

Co obnasi práce designera?
září 7, 2023 at 13:15
Co obnasi práce designera?

Pokud se zajímáte o svět designu a přemýšlíte, zda je to správná kariérní cesta pro vás, pak jste na správném místě. V tomto článku se ponoříme do důkladného průzkumu oboru designu, abychom vám pomohli pochopit, co právě obnáší práce designera. Prozkoumáme různé povinnosti, náročnost práce a to, jak může vypadat typický profesní život designera. Pojďte se mnou na tuto zajímavou cestu do prostředí designu!

Jak zjistit jestli mám nemovitost?
září 20, 2023 at 13:08
Jak zjistit jestli mám nemovitost?

Pokud se ptáte, jak zjistit, jestli mám nemovitost, tak jste na správném místě. Ve svém posledním příspěvku se zaměřím na toto specifické téma. Poradím vám, jak si využít online portály a jaké dokumenty budete potřebovat. Zajímá vás, jak se ponořit do světa katastru nemovitostí? Sledujte můj blog, abyste získali nejnovější informace a rady. Budu šťastná, když vám pomůžu v této důležité záležitosti.

Jak udělat z fotky grafiku?
srpna 17, 2023 at 12:18
Jak udělat z fotky grafiku?

Ahoj! Právě jsem napsala nový článek o tom, jak udělat z fotky grafiku. Budu se s tebou dělit o radu, jak z běžné fotografie vytvořit úchvatnou grafickou práci. Bez ohledu na to, jestli jsi začátečník nebo odborník, tento článek je pro tebe. Pojď se se mnou ponořit do světa grafické tvorby!

Jak navrhnout dětský pokoj?
srpna 24, 2023 at 12:30
Jak navrhnout dětský pokoj?

Ahoj! Dnes tu mám nový post na téma, jak navrhnout dětský pokoj. Podělím se s vámi o úžasné nápady a tipy, které jsem v průběhu let posbírala. Od nápadů na dekorace až po návrhy barevných schémat - vše jako inspirace pro návrh ideálního dětského pokoje. Představím vám inspirativní návrhy, které budou vaše děti milovat a zároveň zapadnou do celkového designu vašeho bydlení.