Jak oddělit postel v obýváku?

Jak oddělit postel v obýváku?

Využijte stěn jako dělicích prvků

V tomto klasickém životním scénáři, kdy počítáte každý centimetr svého bydlení, dost se mi ověřilo, že stěny jsou skvělým nástrojem pro oddělení postele v obýváku. Mají tu výhodu, že nám poskytují soukromí a zároveň nezabírají onen cenný prostor. A nepotřebujete ani hrubou stavbu. Knižní policové systémy, šatní skříně nebo třeba paravany mohou plnit funkci dělicí stěny a zároveň mají svou praktickou funkci.

Rád bych vám předal svůj osobní příběh, který se týká tohoto problému. Žil jsem v malém bytě, kde jsem musel spojit svůj obývací a ložnicový prostor. Po nějaké době hledání jsem narazil na řešení právě s využitím stěn. Zakoupil jsem si dva rozměrné regály na knihy, které jsem postavil vedle sebe a oddělil tím funkčně pokoj. Bylo to skvělé a velmi praktické řešení, které mi dodalo potřebné soukromí a zároveň mi poskytlo dostatek úložného prostoru. Tak se nebojte experimentovat, stěny mohou být velmi účinným nástrojem!

Vytvořte vizuální bariéru

Já si myslím, že tvorba vizuální bariéry je další oblíbený trik, jak oddělit postel v obýváku. Tady v Brně se třeba často setkávám s tím, že se lidi snaží svůj prostor „vyšperkovat“ nějakým zajímavým elementem, který zároveň oddělí ty dva prostory. Jde o to využití nějakého uměleckého díla, stromu, fontány nebo třeba velkého akvária jako vizuálního středobodu, který zároveň odděluje dva prostory.

Vizuální bariéru lze dosáhnout i použitím různých barev a textur. Například tmavější barva na jedné straně může opticky oddělit postel od zbytku místnosti. Tmavý koberec, tmavší povlečení nebo třeba tmavý závěs mohou tuto bariéru posílit. A stačí na to pár drobností z Ikea, takže to rozhodně není nic, co by vás finančně zruinovalo. U mě fungovalo použití různých textur. Kůže, flanel, samet, vlna – všechny tyhle materiály můžou dělat zázraky.

Jednoznačně stanovte hranice

Samotný fakt určování hranic mezi jednotlivými prostorami je dalším klíčem, jak oddělit postel v obýváku. A nemusí to být zase nic příliš komplikovaného. Třeba já osobně rád využívám koberec. Ano, koberec! Často ho máme spojený s určitostí a domácím teplem a to lze využít právě při hranicové dělící linii. Když obklopujete postel kobercem, vizuálně tím vytváříte hranici a oddělujete tak prostor pro spaní od zbytku místnosti.

Věřte mi, když říkám, že taková věc jak koberec může mít obrovský dopad na vaše bydlení. V Brně znám několik lidí, kteří své postele „zabudovávají“ do koberců a uspořádání jejich místnosti se tím dramaticky změní. Křiklavými barvami a nezvyklými vzory může tato metoda přinést hodně individuality a zároveň útulnosti do prostoru. Ale pozor, aby se ten koberec nehodil příliš na oči a nepůsobil rušivě na celkový dojem z místnosti.

Využijte ohraničení nábytkem

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak oddělit postel v obýváku, je využití nábytku jako ohraničení. Tvrdím to i na základě vlastní zkušenosti, protože jsem to vyzkoušel u sebe doma a fungovalo to skvěle. Když máte menší obytný prostor, často se snažíme ušetřit každý centimetr a tak se nám nábytek může zdát jako něco, co nám prostor pouze odebírá. Ale je to právě naopak. Pokud jej umístíme správně, může nám nábytek vynahradit „ztracený“ prostor.

Prověřeným trikem je také umístění dolní části postele k nějakému kusu nábytku, jako je například pohovka, stůl nebo police s knihami. Tímto způsobem může skutečně dobře fungovat jako fyzické ohraničení mezi dvěma prostory. U mě v bytě to byla pohovka, která mi oddělovala postel od zbytku obýváku. A podařilo se mi tak vytvořit dva zcela odlišné, ale přece jen propojené prostory. Takže nebojte, využijte nábytku jako vašeho dělicího prvku!

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Jak zjistit jestli mám nemovitost?
září 20, 2023 at 13:08
Jak zjistit jestli mám nemovitost?

Pokud se ptáte, jak zjistit, jestli mám nemovitost, tak jste na správném místě. Ve svém posledním příspěvku se zaměřím na toto specifické téma. Poradím vám, jak si využít online portály a jaké dokumenty budete potřebovat. Zajímá vás, jak se ponořit do světa katastru nemovitostí? Sledujte můj blog, abyste získali nejnovější informace a rady. Budu šťastná, když vám pomůžu v této důležité záležitosti.

Jak naplánovat ložnici?
srpna 17, 2023 at 12:11
Jak naplánovat ložnici?

Ahoj, jsem blogerka a připravila jsem pro vás cenné tipy, jak úspěšně naplánovat vaši ložnici. Bude to zábava a správným výběrem nábytku a výzdoby uděláme z vaší ložnice místo plné pohodlí. Budeme se zabývat jak výběrem položení, tak i barvami a vzory, aby ložnice co nejlépe vyhovovala vašim potřebám a stylu. Vydejme se společně na cestu za vytvořením dokonalého útočiště pro odpočinek a relaxaci!

Jak navrhnout dětský pokoj?
srpna 24, 2023 at 12:30
Jak navrhnout dětský pokoj?

Ahoj! Dnes tu mám nový post na téma, jak navrhnout dětský pokoj. Podělím se s vámi o úžasné nápady a tipy, které jsem v průběhu let posbírala. Od nápadů na dekorace až po návrhy barevných schémat - vše jako inspirace pro návrh ideálního dětského pokoje. Představím vám inspirativní návrhy, které budou vaše děti milovat a zároveň zapadnou do celkového designu vašeho bydlení.

Jak se stát interiérovým designérem?
srpna 17, 2023 at 12:10
Jak se stát interiérovým designérem?

Pokud jste se kdy ptali, jak se stát interiérovým designérem, pak je tento příspěvek určen právě pro vás. Podejte se mnou na cestu odhalení klíčových kroků potřebných k tomuto vzrušujícímu povolání, včetně potřebného vzdělání a zkušeností. Což o to, cesta může být náročná, ale věřte mi, výsledek stojí za to. Připojte se ke mně a objevujme společně tajemství profese interiérového designéru. Každý z nás může mít v interiérovém designu svůj podíl.

Co musí umět designer?
srpna 23, 2023 at 13:12
Co musí umět designer?

Pokud se chcete stát designérem, je důležité vědět, co toto povolání vyžaduje. V tomto článku se dozvíte, jaké dovednosti a schopnosti by měl mít každý dobrý designér. Naučíme se, jak rozvíjet kreativitu, technickou zdatnost, ale také schopnost porozumět zákazníkovi a jeho potřebám. Připojte se ke mně a pojďme se dozvědět společně, co vše musí umět designér!