V čem dělat grafiku?

V čem dělat grafiku?

Vybírání ideálního programu pro tvorbu grafiky

Jako blogerka se snažím oslovit své čtenáře nejen slovy, ale také vizuálním obsahem. Je tedy důležité najít ten správný nástroj, který mi umožní vytvářet grafiku podle mých představ. Při výběru programu pro tvorbu grafiky je třeba zohlednit, jaké funkce potřebujete, jak je program uživatelsky přívětivý a samozřejmě také cenu. Tvorba grafiky může být zábavným a tvořivým procesem, pokud máte k dispozici ten správný software. Je to jako když si s kočkou Míšou hrajeme s klubíčkem vlny - klíčem k úspěchu je mít ten správný nástroj (a to správné kočičí drápky).

Adobe Creative Cloud: Profesionální balíček pro náročné

Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších programů pro tvorbu grafiky je nepochybně Adobe Creative Cloud. Tento balíček obsahuje Adobe Photoshop, Adobe Illustrator a další skvělé nástroje pro tvorbu a úpravu grafiky. Je to jako truhla plná pokladů pro všechny grafické umělce. To zní skvěle, že? Ale pozor, není to úplně levná záležitost a může být pro někoho trochu komplikovaný. Ale pokud jste vážně rozhodnuti věnovat se grafickému designu, je to rozhodně investice, která se vyplatí. Jako když papoušek Vojta začal umět mluvit - musela jsem se do toho hodně ponořit a věnovat mu spoustu času, ale nyní mám doma malého šaška, který mě dokáže, nejen svými barevnými peříčky, ale i vtipnými výroky, denně rozesmát.

Canva: Snadná tvorba pro každého

Chcete se pustit do tvorby grafiky, ale nevíte, kde začít? Je pro vás Adobe Photoshop příliš komplikovaný? Pak je tu pro vás Canva. Tento on-line nástroj je skvělý pro začátečníky a nabízí nespočet šablon, fontů a dalších prvků pro tvorbu grafiky. Můžete vytvářet letáky, prezentace, sociální média posty a mnoho dalšího. A to vše zdarma nebo za velmi přijatelnou cenu, pokud si koupíte prémiovou verzi. S Canvou je tvorba grafiky jakoby jste měli po ruce všechny potřebné výtvarné potřeby. To je jako když jsem se poprvé naučila vařit - bylo to trochu zmatečné a nevěděla jsem, co a kdy použít, ale nakonec jsem zjistila, že je to vlastně docela zábavné a nebála jsem se experimentovat.

Procreate: Tvorba na iPadu jak na papíru

Jestliže jste fanouškem digitálního kreslení a vlastníte iPad, pak je Procreate jasnou volbou. Tento program nabízí intuitivní ovládání, velký výběr štětců a další nástroje pro realistické kreslení. Je to jako když máte po ruce skicák a pastelky, jen s tím rozdílem, že díky Procreate se nepotřete od barev. Rozhodně to stojí za to vyzkoušet, pokud máte rádi kreslení a poměrně nízká cena programu vás rozhodně nezruinuje.

GIMP: Open-source alternativa k Photoshopu

Už jste někdy slyšeli o programu GIMP? Je to skvělá open-source alternativa k Photoshopu, kterou si můžete stáhnout úplně zdarma. Ano, čtete správně, úplně zdarma! GIMP podporuje vrstvy, má nespočet filtrů a nástrojů a dokáže v podstatě vše, co potřebujete pro tvorbu a úpravu grafiky. Navíc existuje spousta návodů a kurzů, které vám pomohou se s programem rychle naučit pracovat. Tvorba grafiky v GIMPu je jako když jsem se učila šít - neměla jsem na to speciální nástroje ani materiály, ale postupem času jsem se to naučila a dokázala jsem vytvořit krásné věci.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Co by měl umět grafik?
srpna 19, 2023 at 17:59
Co by měl umět grafik?

Jsem si jistá, že vás zajímá, co by grafik měl umět. Ve svém článku se detailně zabývám tímto tématem, hovořím o schopnostech, které by grafik měl mít, a jak je důležitá role grafika v současné době. Skrze tyto informace se vám může otevřít nový pohled na tento obor. Tak pokud jste zvědaví, nebojte se přečíst můj nový článek!

Jak zařídit malý obývák?
září 5, 2023 at 12:54
Jak zařídit malý obývák?

Ahoj, jmenuji se Lucie a dnes se budeme zabývat tématem, jak nejlépe zařídit malý obývák. Myslím, že i malý prostor může být útulný a funkční, pokud víte, jak na to. Přináším vám pár tipů a nápadů, jak si zařídit malý obývák tak, abyste využili každý centimetr. Projdeme si, jak správně rozmístit nábytek, jak volit barvy a jakým doplňkům dát přednost. Takže, připravte se, pustíme se do toho!

Co musí umět designer?
srpna 23, 2023 at 13:12
Co musí umět designer?

Pokud se chcete stát designérem, je důležité vědět, co toto povolání vyžaduje. V tomto článku se dozvíte, jaké dovednosti a schopnosti by měl mít každý dobrý designér. Naučíme se, jak rozvíjet kreativitu, technickou zdatnost, ale také schopnost porozumět zákazníkovi a jeho potřebám. Připojte se ke mně a pojďme se dozvědět společně, co vše musí umět designér!

V čem vytvořit půdorys?
srpna 17, 2023 at 12:23
V čem vytvořit půdorys?

V tomto příspěvku vám ukážu, jak snadno a rychle vytvořit půdorys. Probereme nejrůznější nástroje a programy, které vám mohou pomoci tuto práci zjednodušit. Otevřeme dveře světu architektonického designu a ukážeme vám, jak se v něm bez problémů pohybovat. Přidejte se ke mně a objevte nejlepší způsoby, jak vytvořit půdorys!

Co znamená slovo design?
září 18, 2023 at 12:59
Co znamená slovo design?

Ahoj, v tomto příspěvku se ponoříme do významu slova design. Glosář byl vždycky mým oblíbeným místem, hrozivým, ale vzrušujícím. Tento článek vám umožní pochopit základní definici designu, jeho principy a proč je nejdůležitější v našem životě. S každým slovem, které čtete, se stanete vědomější. Ponořme se tedy do světa designu!