Jak rozmístit nábytek v obýváku?

Jak rozmístit nábytek v obýváku?

Rozmístění nábytku dle místnosti

Jako dlouholetý bloger a entuziastický zájemce o design bytů, vím, že rozmístění nábytku v obývacím pokoji může být pro některé z vás obtížný úkol. No ale kde je vůle, tam je cesta, že? Když už ani žádná vůle není, jsem tady já, Tomáš, abych vám s tím pomohl. Nechci vás nudit teorií - jednoduše přikročme k věci. Takže, jak na to?

Prorádce dělá zázraky, a já jsem vám připravil průvodce, který vaše starosti s rozmístěním nábytku v obývacím pokoji zahodí za hlavu. Následujte mé rady a uvidíte, jak se váš obývací pokoj promění v komfortní a stylové místo pro relaxaci i zábavu

Kontrola rozměrů

Zejména na začátku je důležité mít velmi dobrou představu o velikosti místnosti. Nikdy nepodceňujte význam rozměrů. Jednou jsem se pokusil náhodně rozmístit nábytek bez měření nebo plánování, a střed obýváku se rychle změnil v hřiště pro mé děti Elišku a Matyáše. Vypadalo to, že doufají, že budou moci postavit stan. No, ono to bylo vtipné, ale nábytek je nakonec musel být přeskupen. Takže, přeměřte svůj pokoj, zapamatujte si rozměry a plánujte podle nich.

Posouzení pohledu na televizi

Televize je středobodem většiny obývacích pokojů. Často je tím prvním, co lidé při plánování rozmístění nábytku zohlední. Pokud je to i váš případ, musíte přemýšlet o tom, jak budete televizor používat. Na to ale nejste sami. Pomůže vám, když si představíte, jak budete sledovat svůj oblíbený film, seriál nebo sportovní zápas. Budete sedět, ležet, stát, skákat? Rozmístění nábytku by mělo reflektovat vaše návyky sledování televize.

Pravý úhel je vaším přítelem

Někde jsem četl, že pravý úhel je "králem geometrie". Pro naše použití v rozmístění nábytku je to pravda. Rozmístění nábytku do pravých úhlů vytváří přirozený, pohodlný a harmonický prostor.

Světlo, světlo a zase světlo

Něco, co si mnoho lidí uvědomí až příliš pozdě, je vliv přirozeného světla na rozmístění nábytku. Je důležité přemýšlet o směru, ze kterého padá světlo, a jak se mění v průběhu dne. Není nic horšího, než se usadit na polední výlet do světa filmů a uvědomit si, že vás otravuje sluneční záře padající na televizní obrazovku.

Kombinace skladebních prvků

Ne jen o rozmístění nábytku to je. Je užitečné mít na paměti, že židle, stoly, skříně a další kusy nábytku nejsou jediné skladební prvky místnosti. Váš obývací pokoj je jako obraz a nábytek jsou jeho barvy. Přidejte trochu uměleckého vkusu tím, že je sladíte s uměleckými díly, osvětlením a dekoracemi. Všechno by mělo ladit společně a vytvářet harmonický celkový obraz.

Úložný prostor: Nejen úložný prostor

Většina z nás musí bojovat se skladovým prostorem, nebo spíše s nedostatkem tohoto prostoru. Regály a skříně lze využít nejen jako úložiště, ale také jako designový prvek. Vsaďte na skříně, které oživí místnost a dodají jí něco navíc.

Využití prostoru za nábytek

A konečně, nezapomeňte na prostor za nábytkem. Ten může být užitečný pro skrytí kabelů, ale také pro vytvoření dalšího úložného prostoru, nebo prostě jen pro změnu vzhledu místnosti. Pokud máte například velkou knihovnu, můžete za ni vytvořit skryté čtecí místo. Představte si, jak se zde ukrýváte s dobrou knížkou a sklenkou vína, zatímco venku zuří bouřka... no není to romantické?

Zkrátka a dobře, rozmístění nábytku v obývacím pokoji může být výzvou, ale s těmito tipy a triky to bude snadné. A pokud se vám to stále jeví jako obtížné, nezoufejte. Vždy je tu možnost najmout si profesionálního designéra interiérů. Ale já vám důvěřuji, vím, že to zvládnete. Takse s tím poperte, zasmějte se a buďte kreativní. Přeci jen, je to váš dům, vaše pravidla.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Jak si navrhnout obývací pokoj?
srpna 29, 2023 at 13:07
Jak si navrhnout obývací pokoj?

Cítím se nadšený z toho, že se s vámi podělím o své tipy a triky, jak navrhnout obývací pokoj. V tomto článku se zaměříme na vytváření dokonalého prostoru, který odráží váš osobní styl a potřeby. Prozkoumáme různé styly dekorací a uvažovat také o praktických aspektech, jako je využití prostoru a světlo. Podělím se s vámi také o některé ze svých oblíbených nástrojů a zdrojů pro design interiéru. Přidejte se ke mně a společně vytvořme obývací pokoj vašich snů!

Co by měl umět grafik?
srpna 19, 2023 at 17:59
Co by měl umět grafik?

Jsem si jistá, že vás zajímá, co by grafik měl umět. Ve svém článku se detailně zabývám tímto tématem, hovořím o schopnostech, které by grafik měl mít, a jak je důležitá role grafika v současné době. Skrze tyto informace se vám může otevřít nový pohled na tento obor. Tak pokud jste zvědaví, nebojte se přečíst můj nový článek!

V čem vytvořit půdorys?
srpna 17, 2023 at 12:23
V čem vytvořit půdorys?

V tomto příspěvku vám ukážu, jak snadno a rychle vytvořit půdorys. Probereme nejrůznější nástroje a programy, které vám mohou pomoci tuto práci zjednodušit. Otevřeme dveře světu architektonického designu a ukážeme vám, jak se v něm bez problémů pohybovat. Přidejte se ke mně a objevte nejlepší způsoby, jak vytvořit půdorys!

Kdo je vlastníkem bytu?
září 9, 2023 at 12:44
Kdo je vlastníkem bytu?

Jste zvědavi, kdo je vlastníkem bytu, který nyní pronajímáte, nebo jste se právě zamilovali do krásné bytové jednotky ve vašem okolí a chcete zjistit, kdo ji vlastní? Jsem tu, abych vám pomohla. Přečtěte si můj příspěvek, kde vám ukážu, jak najít tyto informace pomocí katastru nemovitostí nebo vlastnického listu. Zjistíte, jaké jsou vaše možnosti a co potřebujete vědět. Společnými silami to zvládneme!

Jak získat půdorys bytu?
srpna 17, 2023 at 12:24
Jak získat půdorys bytu?

Vítejte na mém blogu, kde se dnes budeme věnovat tématu, jak získat půdorys bytu. Vysvětlím vám, proč je důležité mít přesný půdorys a představení různých metod, jak jej získat. Ať už potřebujete přesné rozměry pro rekonstrukci, prodej nebo nákup nemovitosti, určitě se vám tyto informace budou hodit. Připojte se a zjistěte, jak si poradit s půdorysem vašeho bytu!