Jak si navrhnout pokoj IKEA?

Jak si navrhnout pokoj IKEA?

Příprava k tvorbě návrhu

První věc, která vás napadne při tvorbě návrhu pokoje je, kde začít? Myslím, že začít je těžší než by se kdo mohl domnívat! Ale nebojte, já jsem zde pro vás. Jako první, budete potřebovat měřidlo a notový blok. Změřte celý pokoj, všechny jeho rozměry a zapište si je... ať nezapomenete! S měřením pokoje je dobré mít na paměti i výšku stropu, délku a šířku okna a dveří a i umístění radiátorů a elektrických zásuvek. To vše je důležité pro zvolený návrh. Při měření mějte ve své mysli obrázek hotového pokoje, jak bude vypadat na konci.

A teď něco o zábavě. Jak dobře víte, kočka a papoušek mají také své místo v našich domovech a právě proto jsem si pro vás připravila radu: Mějte na paměti i místo pro své mazlíčky! Můj papoušek Vojta je zvyklý na své místo na okenním parapetu, odkud má krásný výhled na svět venku a moje koťátko Míša nutně potřebuje svůj klidný koutek pro odpočinek, daleko od hluku a rušení. Nechte své mazlíčky být součástí vašeho plánovacího procesu! Je zde jedno pravidlo, které bych vám ráda připomněla: vaše potřeby a preferencí by měly být na prvním místě, a teprve potom přichází na řadu ostatní faktory.

Výběr nábytku a doplňků

Nyní, když už máte všechny rozměry, je na čase zapojit svůj výběr nábytku a doplňků do plánu. Nezapomeňte, že IKEA nabízí širokou škálu nábytku a doplňků, aby vyhověla všem vašim potřebám. Takže zde mohou přijít na řadu vaše oblíbené poličky BILLY, postel MALM nebo gauč KLIPPAN. Klaďte důraz na funkčnost a jednoduchost. To je to, co IKEA opravdu nabízí: krásný a čistý design, který se hodí do jakéhokoli domu.

Při výběru nábytku je dobré myslet na to, jaký účel bude pokoj plnit. Pokud plánujete obývací pokoj, je důležité mít pohodlný gauč a vhodný televizní stolek. Pokud plánujete pracovnu, je stůl a židle první, co byste měli zařídit. A nezapomeňte na lampičku na stůl! Ta je trochu jako třešnička na dortu. Osobně mám ráda takové ty malé detaily, které dodají místu šmrnc. Dokážou proměnit obyčejný prostor na něco úžasného.

Použití plánovacího nástroje IKEA

Jedním z nejlepších nástrojů, který používám při navrhování pokoje, je plánovací nástroj IKEA. Je tak jednoduchý a intuitivní, že si ho zamilujete! Umožňuje vám vytvářet 3D modely svých pokojů a přizpůsobovat je podle vašich potřeb. Můžete experimentovat s různými kusy nábytku a doplňků a vidět, jak budou vypadat v reálném životě.

Při používání plánovacího nástroje je dobré vždy začít s největšími kusy nábytku, jako je postel nebo gauč, a pak posunout svůj návrh k menším detailům, jako jsou stolky a lampičky. Nezapomeňte také na dekorace - květiny, polštáře, obrazy. Toto všechno dodá vašemu pokoji osobitý nádech! Jako bonus vám mohu říci, že já jsem si kdysi navrhovala pokoj a nakonec jsem ho měla tak nabitý doplňky, že jsem musela začít znovu. Ale to je okej! Experimentování je součástí procesu a plánovací nástroj vám to umožní. Tak se do toho pusťte!

Finální doteky a implementace designu

Až budete mít hotový návrh, přijde na řadu nejtěžší část - realizace. Ale nebojte, IKEA je tady, aby vám pomohla. Ať už je to s jejich super snadnými návody na sestavení nebo s jejich dodávkou na domácí adresu, vše je připraveno tak, aby vám to co nejvíce ulehčilo.

Jedním z mých oblíbených triků při implementaci designu je začít s velkými kusy nábytku a postupovat k menším. Takže začnete s postelí nebo gaučem, a pak jste přidáváte stolky, stoličky a jiné doplňky. Je to trochu jako stavět puzzle, kde každý kousek má své vlastní místo a všechno do sebe krásně zapadá. Myslím, že je to jedna z nejlepších věcí na navrhování interiéru - vidět, jak se vaše vize proměňuje v realitu

Poslední rada na závěr: nebojte se experimentovat a být kreativní. Vaším cílem by mělo být vytvořit prostor, který je pro vás pohodlný a který odpovídá vašim individuálním potřebám. Používejte barvy a dekorace, které milujete, a nebojte se měnit a upravovat věci, jak se vám líbí. To je důvod, proč jsem se zamilovala do navrhování interiérů - je to jak hra, kde mohu být sama sebou a dělat, co chci. Přeji vám hodně štěstí a zábavy při navrhování svého pokoje!

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Jak si navrhnout pokoj IKEA?
srpna 26, 2023 at 13:10
Jak si navrhnout pokoj IKEA?

Ahoj, jmenuji se Tereza a miluji bytový design. Na mé stránce se dnes podíváme na to, jak si navrhnout pokoj s nábytkem od IKEA. Ponoříme se do řady produktů, od knihovných poliček po úžasně pohodlné pohovky a postele. Na konci dne vás naučím, jak vytvořit modrý tisk pro váš ideální pokoj, který vás bude potěšovat každý den. Zůstaňte se mnou a dozvíte se, jak si vytvořit prostor, který je nejenom krásný, ale také funkční a vyhovuje vašemu životnímu stylu.

Jak nakreslit plánek bytu?
srpna 30, 2023 at 12:58
Jak nakreslit plánek bytu?

Ahojte, milí čtenáři. Dnešní příspěvek se bude věnovat tomu, jak nakreslit plánek bytu. Sdílím s vámi několik jednoduchých kroků a užitečných tipů, které vám pomohou vytvořit základní skicu vašeho bytu. Je to skvělý způsob, jak si představit, jak by mohl vypadat váš nový životní prostor nebo jak ho přizpůsobit. Tak se ponořme do toho!

Kdy vznikl design?
srpna 27, 2023 at 12:51
Kdy vznikl design?

Vítejte na mém blogu, kde se dnes podíváme na to, kdy vznikl design. Je to fascinující téma plné barev a tvarů, které formovalo naši historii a kulturu. Postupně si tak probereme důležité milníky a události, které ovlivnily vývoj designu, aniž bychom si to možná uvědomovali. Připravte se na zajímavou cestu časem, plnou překvapení a objevů. Těším se na vaše názory a komentáře.

Co dělá bytový architekt?
srpna 22, 2023 at 13:41
Co dělá bytový architekt?

Vítejte na mé stránce, kde se dnes podíváme na to, co dělá bytový architekt. Ponoříme se do světa interiérového designu a objevíme význam a roli bytového architekta. Budeme se také zabývat službami, které může nabídnout. Ráda vám ukážu, jak může bytový architekt proměnit váš životní prostor a dodat mu skutečný nádech originality.

Z jakého jazyka pochází slovo design?
srpna 17, 2023 at 12:21
Z jakého jazyka pochází slovo design?

Ahoj, v tomto příspěvku se zaměříme na to, odkud pochází slovo "design". Vždycky mě zajímalo, jak se různé výrazy rozvíjely a jak se dostaly do našeho jazyka. Zjistíme, z jakého jazyka toto populární slovo pramení a jak se jeho význam vyvíjel v průběhu času. Připojte se ke mně v této fascinující jazykové cestě!