Jak navrhnout dětský pokoj?

Jak navrhnout dětský pokoj?

Výběr motivu dětského pokoje

Vhodně zvolený motiv v dětském pokoji není jen otázkou vkusu, ale také trefou do černého, pokud jde o budoucí vývoj a zájmy našeho malého svěřence. Vidím to tak, že si ho dítě má také považovat za své, a proto by se měl k volbě motivu také vyjádřit. Přece jen, my dospělí nemáme tak čerstvou fantazii, ani tak jasno v tom, co je momentálně in mezi dětmi. Moje nejoblíbenější fotka je mého syna, jak hrdě ukazuje na obrázek dinosaura, který si vybral pro svůj pokoj. Je to něco, co ho utvrdí v jeho rozhodnutí a zároveň posílí jeho sebedůvěru.

Plánování úložných prostor

Se zvýšením počtu hraček, knihat, školních potřeb a věcí prostě přicházejí i potřeby. Jak jsem zjistila na vlastní kůži, děti mají tendenci roztahovat všechny své věci kolem sebe a přitom zapomínají, kde co nechaly. Je potřeba všechno pečlivě uspořádat, aby se děti naučily, že každá věc má své místo. Proto jsem si jistá, že plánování úložných prostor je klíčem k úspěchu. Šíleně se mi líbí myšlenka úložných boxů s nápisy, né úplně jasnými, ale takovými, které přiměji malou hlavičku přemýšlet. Moje oblíbené je "Místo pro poklad" pro jeho nejcennější hráčky.

Vytvoření prostoru pro studium a kreativitu

Vytvoření prostoru pro studium a kreativitu je zásadní. Už od útlého věku nás děti napodobují, a jaké je to větší potěšení než vidět je, jak si sedají ke svému malému pracovnímu stolu a obrázejí papíry, jako kdyby pracovaly na něčem velmi důležitém. Takové prostředí, které podporuje učení a tvořivost, je nejcennější. Je fantastické vidět, jak dětská fantazia během hraní "Dospělých" ožívá. Z mého života mám příběh, kdy můj syn přišel s tím, že potřebuje pracovní stůl, aby mohl psát svůj vlastní blog, jako jeho maminka. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že vážně sedí u svého malého stolu a "píše" na počítači.

Dekorace a barevná paleta

Výběr dekorací a barevné palety pro dětský pokoj je taková malá vědecká disciplína. Myslím si, že je důležité zvolit barvy, které budou podporovat klid a pohodlí, ale také inspiraci a kreativitu. Musím se přiznat, že jsem velkou milovnicí barev. Ale nečekejte nějakou duhu. Mířím spíš na pastelové odstíny, které jsou teď velmi trendy. Růžová pro holčičky a modrá pro kluky je takové... jak bych to řekla... přežité? Moje oblíbená je kombinace pérově měkkého šedého a zlatého. To jsou dvě barvy, které při správném namíchání mohou vytvořit opravdu magické prostředí.

Zařízení pokoje podle věku dítěte

Nakonec, a to je nejdůležitější, věk vašeho dítěte. Přece jen, design místnosti pro tříleté dítě bude výrazně odlišný od designu pro dítě ve školním věku, jak to jistě každý pochopí. U malých dětí je to o tom, aby místnost byla bezpečná, praktická, ale zároveň pestrá a stimulující pro jejich rozvíjející se smysly. Když už jsme u toho věku, tak jen rychle zmíním jednu věc - neházejte staré krabice od bot. Jsou skvělé pro úložný prostor! S postupující věkem se potřeby mění, a tak by měly být prvky v místnosti přizpůsobivé a snadno měnitelné, když děti dospívají. Proto neinvestujte do nábytku, který vyroste z módy nebo užitku za jednu nebo dvě sezóny. Jako rodič se musíte naučit být flexibilní a nechat dětem prostor ke změně.

Napsat komentář

Nedávné příspěvky

Co je to grafický design?
září 14, 2023 at 12:30
Co je to grafický design?

Jsem tady, abych vám pomohla pochopit, co to je grafický design. Nejedná se jen o krásné obrázky a poutavé loga. Je to kombinace kreativity, strategie a dovedností, která vám pomáhá komunikovat vizuálně s lidmi. V tomto článku se podíváme na jeho definici, hlavní prvky a proč je tak důležitý. Přidejte se ke mně a objevte krásu grafického designu!

V čem nakreslit půdorys domu?
srpna 31, 2023 at 13:07
V čem nakreslit půdorys domu?

Ahoj, jsem tady, abych vám ukázala, jak nakreslit půdorys domu. Pokud jste někdy chtěli vytvořit návrh svého vlastního domu, tato stránka vám poskytne nezbytné informace. Představím vám několik nástrojů, které vám mohou pomoci vyrobit přesný a detailní půdorys. Připojte se ke mně a objevte své schopnosti v kreslení půdorysů domů!

Jak oddělit spací část?
srpna 17, 2023 at 12:19
Jak oddělit spací část?

Ahoj, jsem blogerka, která miluje bydlení. Dnes se budu věnovat tématu, jak oddělit spací část. Pokud žijete v malém bytě nebo studiu, určitě oceníte několik tipů a rad, jak vytvořit útulný a soukromý prostor pro spaní. Dozvíte se, jak efektivně využít omezený prostor a jak pomocí zónování vytvořit pocit dvou oddělených pokojů v jednom.

Co obnasi práce designera?
září 7, 2023 at 13:15
Co obnasi práce designera?

Pokud se zajímáte o svět designu a přemýšlíte, zda je to správná kariérní cesta pro vás, pak jste na správném místě. V tomto článku se ponoříme do důkladného průzkumu oboru designu, abychom vám pomohli pochopit, co právě obnáší práce designera. Prozkoumáme různé povinnosti, náročnost práce a to, jak může vypadat typický profesní život designera. Pojďte se mnou na tuto zajímavou cestu do prostředí designu!

Jak rozvrhnout mistnost?
září 2, 2023 at 12:37
Jak rozvrhnout mistnost?

Ahoj, já jsem obsedantka prostoru a miluji sdílet své rady, jak nejlépe rozvrhnout místnost. Ve svém novém příspěvku vám představím nejlepší tipy a triky pro účinné využití prostoru. Naučím vás, jak správně naplánovat prostor tak, aby vám sloužil co nejlépe. Chcete-li získat nové nápady na návrh interiéru, určitě si můj nový příspěvek nenechte ujít. Udělejme z vašeho domova skvělé místo k životu!